zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What does an accident of nature mean
why would immigrints have chosen to live in the middle colonies
The length of one side of a square city block is 462 meters. what is the perimeter of the block
Explain the relationship between the food we eat and energy in the body please.
How are light years used to measure distances in the universe
If the probability of rain is 0.99 what is the probability of no rain
Consider the formula for glucose: C6H12O6. What does this indicate about the relationship of the reactants to glucose?
I know not what course others may take; but as for me, give me liberty or give me death!—Patrick Henry How did Patrick Henry act on this idea? He became a membe
who was the only u.s president that got elected twice
the pipe is leaking at 1.5 cups per day about how many gallons per week is the population