jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Sound: The more _______ a sound has, the _________ its volume is.
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.
what planet starts with e?
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.
what SI unit would best be used to express the height of your classroom ceiling ?
Adam tried to compute the average of his 7 test scores. He mistakenly divided the correct sum of all of his test scores by 6, which yielded 84. What is Adam’s c
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
Write in function form X+y=6..?
During the evolution of life on Earth, the photosynthetic organisms initially responsible for raising atmospheric oxygen concentrations from less than 1 percent
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.