aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A motel clerk counts his $10 bills and $20 bills at the end of the day. He finds that he has a total of 150 bills, and that those 150 bills have a total value o
What is musical pitch? a musical melody how high or low a sound is sound repetition a sound wave
max and min of f(x)=x^2+8x+14
Will pick Brainliest ONLY if correct answer!
In which sentence is the participle phrase placed incorrectly? A. Spoken in broken English, the plea from the stranger touched our hearts. B. The plea from the
PLEASE ANSWER ASAP I WILL MARK BRAINLIEST
Which sentence contains a pronoun with a vague or ambiguous antecedent? A. Liz and Edna are twins, but she is the quiet one. B. Eddie put ketchup and mustard on
3. The half-life of carbon-14 is about 5600 years. A fossil with 1/4 the normal proportion of C, is probably ________ years old. A. 2,800 B. 11,200 C. 22,400
What joints are used when writing a letter?
What is the best example of innovation in sound media? A. using technology in a new way to produce different sounds B. remaking a classic song C. practicing by